Høstturen for Havgruppen i Njørd - 2023

Havgruppen Njørd - Høsttur 2023




Påmelding blir aktivert Søndag 1. oktober  klokken 21:00
Det vil bli første kvinne/mann påmeldt som får plass.

 

GÅ TIL PÅMELDING

 

Hvor går turen

I år har vi booket oss inn på Kvalheim Fritid. 

Vi har booket 2 rorbuer med 4 soverom til 10 personer, og 1 feriehus med 5 soverom til 10 personer. Alle tre har boblekar på terrassen som ligger helt ved sjøen og lett tilgjengelig med bil. Det vil bli overnatting i dobbeltrom så du må sikkert dele rom.
Det er 30 plasser tilgjengelig på denne turen..

Bernt Solheim er turleder for denne turen og er det noe du lurer på så bare ta kontakt :-)

 

Når er det avreise fredag 20/10

 Det blir avreise fra Njørd fredag klokken 1700. 

Bjørn tar med tilhengeren, så hvis du trenger plass på denne så må komme i god tid og selv sørge for lasting og stropping av kajakken.

Dette er en klubbtur så alle klubbåter kan selvfølgelig brukes. De kan ikke reserveres så der blir det første kvinne/mann.

 

Når vi ankommer Kvalheim på fredag får vi et varmt måltid kl 19.30. Dette er inkludert i prisen.

Ønsker du drikke kjøper du det selv.

 

Tur Lørdag 21/10

Vi starter dagen med en god frokost som hver og en tar med seg. All må i tillegg ha med mat til en god lunsj i løpet av dagen.

Det vil blir en tur på ca 20km med stopp underveis hvor vi spiser medbrakt lunsj. Vi starter turen kl 10 og er tilbake ca kl 17.

Frokost og lunch ordnes av hver enkelt selv :-)

Utstyr

Ang padling så er tørrdrakt absolutt å foretrekke, Vi er helt ute med havet så noe av turene vil bli med litt bølger, men det er tur som er utgangspunktet.
På turen må du ha med deg ekstra tøy, mat, drikke og gjerne en termos med noe varmt til pausen. Det er smart å pakke alt i vanntette sekker.
Ta og med varme klær som kan brukes i pauser.
De som har hjelm og taueliner tar det med, det kan jo dukke opp mulighet for litt bølgelek underveis, da er hjelm kjekt å ha. Så hvis du er nysgjerrig på hvordan du og båt er i litt bølger ta med en hjelm. Sykkelhjelm funker fint :-)

 

Middag lørdag kveld

Det blir servert tre retters middag. Drikke kjøpes av hver enkelt.


Tur Søndag 2/10

Samme som for lørdag, vi starter kl 10 og padler ca 15km, med retur ca kl 15.

Vi starter med frokost og pakker med oss lunsj og en termos med noe varmt.

Turen legges ut fra vær og vind. 

Det er mulig å kjøpe middag på kafeen når vi kommer tilbake på søndagen, men detter er ikke inkludert i turen.

 

Hva koster turen

Turen koster kr 1900,- pr person

 

Hva får du for kr 1900,-

Overnatting fra fredag til søndag i seng med sengetøy og utvask av hyttene på søndagen

Varm mat når vi ankommer på fredagen.

Treretters middag lørdag kveld.

 

Hva må du dekke selv

Frokost, lunsj og eventuelt det du ønsker å drikke til maten alle dager.

 

 

--

Med vennlig hilsen

Bernt Solheim

92859555


Detaljer

Dato fredag 20. oktober 2023
søndag 22. oktober 2023
Kalender Arrangement

Sted

Navn Kvalheim Fritidssenter
Adresse
Marøyvegen 160
5937 Bøvågen